Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Zastępca Głównego Księgowego

WorkStreet Sp. z o.o.

  • Warszawa, Komorska 48a, Praga-Południe, Warszawa

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

Naszym Klientem jest duża europejska firma oferująca międzynarodowe usługi logistyczne.

Twój zakres obowiązków

  • zapewnienie terminowego i wysokiej jakości księgowania od gromadzenia podstawowych dokumentów księgowych, zarządzania i księgowania w systemie księgowym do przygotowania Sprawozdań Finansowych zgodnie z wewnętrznymi procedurami Grupy i lokalnymi przepisami ustawowymi;

  • zapewnianie terminowego i wysokiej jakości obliczania, zarządzania i księgowania listy płac zgodnie z wewnętrznymi procedurami Grupy i lokalnymi przepisami ustawowymi

  • przygotowywanie okresowych raportów dla zewnętrznych instytucji kontrolnych, takich jak Główny Urząd Statystyczny (dotyczących księgowości, kadr i płac, kwestii transportowych), NBP, deklaracji środków transportu DT-1, deklaracji środowiskowych (branża transportowa);

  • przygotowywanie raportów okresowych i doraźnych dla innych interesariuszy zewnętrznych i wewnątrzgrupowych, takich jak banki i akcjonariusze spółki;

  • kontrola, rozliczanie i uzgadnianie sald księgowych pracowników;

  • zapewnienie terminowego i prawidłowego rozliczania zobowiązań, w tym m.in. zobowiązań wobec dostawców zewnętrznych, spółek Grupy, banków;

  • przygotowywanie różnych deklaracji podatkowych oraz rozliczanie zobowiązań/należności podatkowych z organami podatkowymi;

  • nadzór nad należnościami;

  • regularne uzgadnianie nierozliczonych sald z dostawcami, klientami, spółkami Grupy, bankami, organami podatkowymi;

  • zapewnianie poprawności danych na kontach księgi głównej, operacje zamykania okresów finansowych;

  • nadzór, utrzymanie i rozwój systemów informatycznych związanych z księgowością;

  • reprezentowanie spółki przed organami administracji podatkowej;

  • współpraca z biegłymi rewidentami przeprowadzającymi badania i przeglądy sprawozdań finansowych, organami administracji podatkowej przeprowadzającymi przeglądy podatkowe oraz innymi konsultantami w zakresie swoich obowiązków.

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe (finanse, ekonomia lub pokrewne).

  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy w działach finansowych na stanowisku starszego księgowego, zastępcy głównego księgowego lub głównego księgowego.

  • Doskonała znajomość lokalnych przepisów księgowych i podatkowych.

  • Zaawansowany użytkownik systemu ERP.

  • Zaawansowana obsługa pakietu MS Office (Excel, Word i in.).

  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

  • Odpowiedzialność, lojalność, dokładność, przywiązywanie wagi do szczegółów, pozytywne i analityczne myślenie, chęć uczenia się i doskonalenia, umiejętność ustalania priorytetów i systematycznej pracy w przypadku dużego obciążenia pracą, umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w branży logistycznej

  • Doświadczenie w pracy z Comarch CDN Optima

  • Benefity

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • komputer do użytku prywatnego

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

WORKSTREET rozpoczęła swoją działalnośd w roku 1995 i od początku pracuje z Klientami w oparciu o najwyższe standardy jakościowe specjalizując się w rekrutacji kluczowych specjalistów, menedżerów oraz wysokiej kadry kierowniczej.

Przewiń do profilu firmy