Logo Pracuj.pl

Zastępca Głównej Księgowej

RESPECT ENERGY S.A.O firmie

RESPECT ENERGY S.A.

Ludwika Rydygiera 8

Żoliborz

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki oraz spółek powiązanych z grupy zgodnie z obowiązującą ustawą o rachunkowości, przepisami podatkowymi i standardami grupowymi
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, PIT, AKC-4 oraz innych wymaganych przepisami prawa
  • Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych
  • Przygotowanie zestawień, raportów, analiz na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
  • Bieżąca kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym
  • Rejestracja i przygotowywanie dokumentów księgowych
  • Monitorowanie zmian w przepisach rachunkowych i podatkowych oraz ich interpretacja dla potrzeb firmy
  • Współpraca z audytorami oraz doradcami podatkowymi
  • Współorganizacja działu księgowego oraz przedstawianie rekomendacji usprawniających pracę działu

Nasze wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe z zakresu rachunkowości lub finansów
  • Doświadczenie min. 5-7 lat w dziale księgowości oraz 3-letnie na stanowisku kierowniczym lub zastępcy głównego księgowego
  • Biegła znajomość aktualnych przepisów i zagadnień z zakresu rachunkowości i podatków
  • Znajomość i doświadczenie w obsłudze systemów klasy ERP (Comarch ERP XL mile widziane)
  • Doświadczenie w procesie sporządzania sprawozdań jednostkowych i skonsolidowanych
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • Umiejętność zarządzania zespołem oraz efektywnego organizowania pracy i otwartej komunikacji

Mile widziane

  • Doświadczenie w branży energetycznej

To oferujemy

  • Pracę w firmie o ugruntowanej i stabilnej pozycji na rynku
  • Samodzielność w wykonywaniu zadań
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Pracę w przyjaznej atmosferze sprzyjającej wzajemnej współpracy, wymianie doświadczeń i pomysłów
  • Prywatną opiekę medyczną

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • kawa / herbata
  • napoje

RESPECT ENERGY S.A. jest jednym z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Prowadzimy intensywne działania w zakresie dostępu do czystej energii oraz tworzymy inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Współpracujemy z najliczniejszą grupą wytwórców produkujących energię z odnawialnych źródeł. Działalność naszej spółki skupia się na wielu dziedzinach – od handlu hurtowego energią, prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia, po sprzedaż energii do odbiorców końcowych oraz kompleksowe rozwiązania dla firm w zakresie instalacji kogeneracyjnych, opartych o gaz ziemny, LNG oraz biogaz.

Zastępca Głównej Księgowej, Ludwika Rydygiera 8, Żoliborz, Warszawa