Oferta pracy

Zastępca Głównej Księgowej / Zastępca Głównego Księgowego

RR Donnelley GTS Poland Sp. z o. o.

  • Zakładowa 90/92, Łódź
    Łódź, łódzkie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Zakładowa 90/92

Łódź

Twój zakres obowiązków

  • Kontrola merytoryczna nad procesami księgowymi i ich zgodnością z procedurami obowiązującymi w firmie,

  • Sprawdzanie dokumentów dla potrzeb sporządzenia JPK_VAT i VAT-UE,

  • Przygotowywanie JPK_VAT i VAT-UE,

  • Przygotowywanie danych i deklaracji VAT dla rejestracji na VAT w Holandii oraz w Wielkiej Brytanii,

  • Kontrola należności i zobowiązań z tytułu podatku VAT,

  • Sporządzanie CIT-ST,

  • Przygotowywanie danych do podatku u źródła (WHT) i sporządzanie CIT-10Z,

  • Przygotowywanie danych i sporządzanie IFT-2R,

  • Przygotowywaniu danych i sporządzaniu ORD-U,

  • Przygotowywanie sprawozdań do NBP,

  • Przygotowywanie sprawozdań do GUS,

  • Udział w zamykaniu miesiąca (przygotowywanie rezerw, potwierdzanie sald Intercompany, przeszacowanie sald Intercompany)

  • Ładowanie plików do programu Cadency Certification w ramach Balance Sheet Reconiliation,

  • Sporządzanie not do rocznego sprawozdania finansowego,

  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym w zakresie podatku VAT oraz podatku u źródła i wprowadzanie zmian do rozliczeń podatkowych Spółki.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu rachunkowości, finansów, ekonomii, prawa podatkowego itp.,

  • Kilkuletnie doświadczenie w pracy w obszarze księgowości i podatków (głównie podatku VAT i podatku u źródla) w firmie międzynarodowej,

  • Bardzo dobra znajomość zasad księgowych,

  • Bardzo dobra znajomość obowiązujących przepisów podatkowych dot. VAT i podatku u źródła,

  • Dobra znajomość obowiązujących przepisów podatkowych dot. PDOP,

  • Umiejętność łączenia kwestii biznesowych i finansowych z przepisami podatkowymi,

  • Dobra znajomość języka angielskiego,

  • Dobra znajomość obsługi komputera, a w szczególności Excela,

  • Zaangażowanie w pracę oraz obowiązkowość i terminowość wykonywanych zadań,

  • Umiejętność współpracy w zespole,

  • Samodzielność i dokładność.

  • Mile widziana znajomość zasad podatku VAT w Holandii oraz w Wielkiej Brytanii.

To oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia - umowę o pracę,

  • Atrakcyjne warunki pracy w atmosferze współpracy w profesjonalnej firmie o zasięgu międzynarodowym,

  • Bezpieczne i przyjazne środowisko pracy,

  • Możliwość rozwoju zawodowego,

  • Pracę w zgranym i fajnym zespole oraz pełne wsparcie we wdrożeniu w obowiązki,

  • Atrakcyjny pakiet benefitów (m. in. opieka medyczna oraz ubezpieczenie na życie).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

RR Donnelley (RRD) jest międzynarodową korporacją dostarczającą rozwiązania w zakresie komunikacji biznesowej umożliwiającej współpracującym firmom tworzenie, administrowanie oraz optymalizowanie procesów komunikacji wielokanałowej. Obsługujemy ponad 50 000 klientów, działamy na 4 kontynentach w 34 krajach oraz zatrudniamy ponad 42 000 osób.

Zakład RRD w Łodzi jest wiodącym zakładem w ramach grupy Supply Chain z pozostawioną dużą autonomią działania oraz przyjazną kulturą organizacyjną opartą o współpracę oraz wzajemne zaufanie. Zajmuje się dostarczeniem rozwiązań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, w tym przede wszystkim kompletacją zestawów produktowych dla klientów z sektorów technologicznego oraz medycznego, oferując im następujące usługi:

• Pozyskiwanie poddostawców i zakup komponentów, w tym opakowań oraz innych elementów produktu gotowego,

• Kompletacja zestawów produktowych,

• Kontrola jakości opakowań, półproduktów oraz gotowych produktów,

• Dystrybucja produktów zgodnie z wymogami Klienta.

Przewiń do profilu firmy