Oferta pracy

Administrator Linux

NASK PIBO firmie

7 000‐8 000 zł brutto / mies.
Rekrutacja zdalna

  • Warszawa, ul. Kolska 12

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Jesteśmy stale rozwijającym się zespołem, odpowiedzialnym za utrzymanie sieci i systemów CSIRT NASK. We współpracy z innymi zespołami zapewniamy aktywne wsparcie w sprawnym i bezpiecznym wdrażaniu naszych aplikacji.

Administrator LinuxNumer ref.: SAS/0720

Zadania:

  • Administracja, monitorowanie i optymalizacja systemów opartych na Linuxie;
  • Utrzymanie i aktualizacja dokumentacji technicznej;
  • Uczestnictwo w projektach z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • Zapewnienie ciągłości pracy systemów oraz reakcja na awarie.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • Znajomości systemów Linux;
  • Praktycznej wiedzy na temat usług sieciowych tj.: DNS, DHCP, HTTP, SMB, ISCSI;
  • Doświadczenia w pracy z narzędziami do monitorowania systemów i sieci;
  • Znajomości systemów wirtualizacji (KVM / Proxmox / VMware);
  • Podstawowej wiedzy na temat sieci;
  • Systematyczności i dokładności;
  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie w używaniu kontenerów (preferowany Kubernetes);
  • Znajomość systemów zarządzania konfiguracją (preferowany Ansible);
  • Wiedza na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieciowym tj. mechanizmy ataków i obrony;
  • Praktyczna znajomość języka programowania Python;
  • Znajomość systemów baz danych.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy