Oferta pracy

Administrator Systemów Linux/Vmware

EMPIK Spółka AkcyjnaO firmie

  • Warszawa, Marszałkowska 104/122

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę, Kontrakt B2B
  • Pełny etat
  • Starszy specjalista (Senior)

Empik to firma, która inspiruje Klientów do rozwijania swoich pasji, a jej Pracowników niesie pozytywna energia i wzajemna życzliwość. Dołączając do naszego zespołu będziesz pracować w otoczeniu ciekawych i inspirujących produktów.

Twoje zadania:

  • Współtworzenie koncepcji realizacji nowych przedsięwzięć informatycznych w obszarze infrastruktury IT i systemów Linux, analiza i wdrażanie nowych rozwiązań;
  • Projektowanie środowisk i usług wysokiej dostępności – przede wszystkim z obszaru serwerów aplikacyjnych, www, baz danych oraz infrastruktury IT;
  • Administracja systemami opartymi o RHEL/CentOS/Oracle Linux;
  • Administracja środowiskiem wirtualnym opartym o platformę VMware vSphere;
  • Opieka techniczna nad platformą sprzętową serwerów x86 (serwery rackowe, kasetowe) oraz urządzeń pamięci masowej (macierze dyskowe, biblioteki taśmowe);
  • Aktualizacja i strojenie systemów;
  • Reagowanie na problemy związane z systemami;
  • Obsługa zadań związanych z bieżącym utrzymaniem systemów informatycznych.

Czego oczekujemy?

  • Minimum 3-letniego doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • Dobrej znajomości zagadnień z zakresu zarządzania systemami operacyjnymi Linux;
  • Doświadczenia w administracji środowiskiem VMware vSphere;
  • Doświadczenia z zakresu usług: Apache, Tomcat, Lighttpd, MySQL, Postgres;
  • Dobrej znajomości modelu TCP/IP;
  • Znajomości języków skryptowych: np. Bash;
  • Zaangażowania w powierzone zadania, proaktywnej postawy oraz samodzielności;
  • Chęci nauki, rozwój i podnoszenia swoich kompetencji;
  • Otwartości do pracy w zespole i grania do jednej bramki.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Wiedza z zakresu automatyzacji (np. Puppet);
  • Znajomość mechanizmów optymalizacji, równoważenia obciążenia oraz wysokiej dostępności (varnish, HAProxy);
  • Znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów IT;
  • Certyfikaty RHCT/RHCE lub pokrewne, CCNA lub pokrewne;
  • Znajomość rozwiązań relacyjnych baz danych (Oracle, MySQL, PostgreSQL);
  • Znajomość publicznych rozwiązań chmurowych (AWS, Azure, Google);
  • Znajomość zagadnień utrzymywania rozwiązań infrastruktury środowiskowej Data Center (klimatyzacja, UPS, monitoring, SKD, okablowanie fizyczne).

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy