Ta oferta pracy jest nieaktualna od 92 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Agent Celny

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 2018-01-18

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    DHL Global Forwarding to wiodący gracz na globalnym rynku logistycznym świadczący usługi w zakresie spedycji morskiej i lotniczej. Skupiamy grono najlepszych specjalistów w branży, którzy nieustannie rozwijają gamę oferowanych rozwiązań logistycznych, usprawniają procesy operacyjne i sprzedażowe tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta.

    Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

    Agent Celny
    Miejsce pracy: Wrocław
    Agent Celny/WR

    Obowiązki na stanowisku:

    • Terminowe i prawidłowe oraz zgodne z obowiązującymi przepisami prawa przygotowywanie dokumentacji celnej do zgłoszenia w Urzędzie Celnym;
    • Dokonywanie zgłoszeń celnych w Urzędzie Celnym oraz monitorowanie przebiegu odprawy celnej;
    • Przygotowywanie deklaracji Intrastat;
    • Uzgadnianie zabezpieczenia kwot długu celnego z Kierownikiem Działu;
    • Prowadzenie rozmów i korespondencji z klientami;
    • Przygotowywanie wniosków i odwołań do organów celnych.
    Wymagamy:
    • Ok. 3 lat doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku;
    • Licencja Agenta Celnego, znajomość procedur uproszczonych;
    • Wiedza z zakresu Wspólnotowego Kodeksu Celnego, Prawa Celnego oraz Ustawy VAT, umów międzynarodowych praz procedur gospodarczych;
    • Średniozaawansowana znajomość języka angielskiego;
    • Prawo jazdy kat. B;
    • Efektywna komunikacja, samodzielność, skrupulatność;
    • Umiejętność pracy pod presją czasu,
    • Analityczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów
    • Mile widziana znajomość programu Huzar

    Oferujemy:

    • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie;
    • dużą samodzielność i odpowiedzialność w pracy;
    • możliwość dalszego rozwoju zawodowego;

    Zainteresowanych prosimy o przesłanie aplikacji (CV, list motywacyjny) w ciągu 14 dni od daty ukazania się ogłoszenia na adres:

    rekrutacja.dhlgf@dhl.com

    Prosimy o dopisanie nr referencyjnego
    ogłoszenia o pracę.

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy
    się ze wszystkimi osobami spełniającymi nasze oczekiwania.

    Na CV prosimy o dopisanie klauzuli wyrażającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

    Dodatkowe informacje www.dhlgf.pl

    Aplikacje (cv oraz list motywacyjny) prosimy przesyłać za pomocą opcji APLIKUJ poniżej.