Ta oferta pracy jest nieaktualna od 3 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Agent Celny

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 18.01.2018

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

DHL Global Forwarding to wiodący gracz na globalnym rynku logistycznym świadczący usługi w zakresie spedycji morskiej i lotniczej. Skupiamy grono najlepszych specjalistów w branży, którzy nieustannie rozwijają gamę oferowanych rozwiązań logistycznych, usprawniają procesy operacyjne i sprzedażowe tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Agent Celny
Miejsce pracy: Wrocław
Agent Celny/WR

Obowiązki na stanowisku:

  • Terminowe i prawidłowe oraz zgodne z obowiązującymi przepisami prawa przygotowywanie dokumentacji celnej do zgłoszenia w Urzędzie Celnym;
  • Dokonywanie zgłoszeń celnych w Urzędzie Celnym oraz monitorowanie przebiegu odprawy celnej;
  • Przygotowywanie deklaracji Intrastat;
  • Uzgadnianie zabezpieczenia kwot długu celnego z Kierownikiem Działu;
  • Prowadzenie rozmów i korespondencji z klientami;
  • Przygotowywanie wniosków i odwołań do organów celnych.
Wymagamy:
  • Ok. 3 lat doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku;
  • Licencja Agenta Celnego, znajomość procedur uproszczonych;
  • Wiedza z zakresu Wspólnotowego Kodeksu Celnego, Prawa Celnego oraz Ustawy VAT, umów międzynarodowych praz procedur gospodarczych;
  • Średniozaawansowana znajomość języka angielskiego;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Efektywna komunikacja, samodzielność, skrupulatność;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Analityczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów
  • Mile widziana znajomość programu Huzar

Oferujemy:

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie;
  • dużą samodzielność i odpowiedzialność w pracy;
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego;

Zainteresowanych prosimy o przesłanie aplikacji (CV, list motywacyjny) w ciągu 14 dni od daty ukazania się ogłoszenia na adres:

rekrutacja.dhlgf@dhl.com

Prosimy o dopisanie nr referencyjnego
ogłoszenia o pracę.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy
się ze wszystkimi osobami spełniającymi nasze oczekiwania.

Na CV prosimy o dopisanie klauzuli wyrażającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Dodatkowe informacje www.dhlgf.pl

Aplikacje (cv oraz list motywacyjny) prosimy przesyłać za pomocą opcji APLIKUJ poniżej.