Oferta pracy

Analityk

IT KONTRAKTO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • Umowa o pracę, Kontrakt B2B
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

IT KONTRAKT

Warszawa

Warszawa

Jeden z naszych Klientów przygotowuje wdrożenie MSSF9, zastępując poprzednio wprowadzony standard MSR 39. Zatrudniona osoba:

  • rozumie na czym polega wyliczenie ECL
  • rozumie różnice między stopą nominalną i efektywną
  • skupia się Projekcie na aspekcie księgowym zagadnienia MSSF9 (czyli w jaki sposób zmiana wartości ECL i inne zdarzenia na umowie, takie jak naliczenia odsetek/spłaty/default itd., powinny być odzwierciedlone w bilansie i rachunku wyników Banku).
Analityk Numer ref.: sza/mssf9/waw/07

ZADANIA:

  • Pozyskiwanie, analiza wymagań biznesowych
  • Przełożenie wymagań biznesowych na wymagania systemowe
  • Uczestnictwo w testowaniu wymagań funkcjonalnych
  • Opracowywanie dokumentacji analitycznej (MS Word, MS PowerPoint itp)
  • Przygotowywanie narzędzi do weryfikacji wyników przetwarzania (np. Excel, SAS)
  • Przygotowywanie zapytań SQL (SAS)
  • Współpraca z PMem oraz zespołem programistów
  • Ew. tworzenie scenariuszy testowych
  • Ew. opracowanie i realizacja testów (koncepcji, funkcjonalnych, biznesowych)

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, informatyczne lub pokrewne
  • Wiedza z zakresu rachunkowości banków, systemów sprawozdawczości finansowej, MSSF
  • Co najmniej 3 lat doświadczenia przy wdrożeniach systemów sprawozdawczości finansowej w bankach
  • Doświadczenie w testowaniu systemów sprawozdawczości finansowej
  • Umiejętność sporządzania specyfikacji wymagań i dokumentacji powykonawczej systemu
  • Umiejętność pracy w środowisku SAS

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Prosimy o załączenie poniższej zgody w przesyłanej aplikacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie moich danych osobowych niewymienionych w art. 221 § 1 Kodeksu pracy, ani innych przepisach szczególnych znajdujących zastosowanie zgodnie z art. 221 § 4 Kodeksu pracy, w celu przeprowadzenia rekrutacji przez Administratora – IT Kontrakt Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław, na stanowisko Analityk.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy