Data Scientist Expert

  • Katowice, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 17.11.2018
  • Ważna jeszcze 7 dni (do 17.12.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Katowice
    Nr ref.: KB/11/2018
    W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym Klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas! #polecam

    Twoje zadania:

    • Budowa zaawansowanych modeli analitycznych / predykcyjnych w celu rozwiązywania strategicznych zagadnień dotyczących poszczególnych linii biznesowych Banku, jak i na użytek wewnętrzny Pionu Tech
    • Identyfikacja nowych szans biznesowych w oparciu o dostępne spektrum danych i rozwiązania Big Data
    • Praca w charakterze projektanta i dewelopera, której celem będzie wytworzenie końcowych produktów dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów Banku

    Nasze oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe preferowane: informatyka, automatyka, fizyka, statystyka, matematyka, ekonometria, metody ilościowe lub pokrewne,
    • Min. 4-letnie doświadczenie w analizie dużych zbiorów danych, z praktyczną znajomością przynajmniej trzech z poniższych obszarów:
    • modele dyskryminacyjne (klasyfikacja, regresja),
    • modele generatywne,
    • redukcja wymiarowości, generacja i selekcja cech,
    • analiza szeregów czasowych,
    • analiza grafów / sieci,
    • text-mining,
    • uczenie nienadzorowane w segmentacji i wizualizacji danych, wielowymiarowych,
    • algorytmy genetyczne / ewolucyjne,
    • Udokumentowany udział w projektach komercyjnych w obszarze modelowania danych,
    • Bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego z pakietów statystycznych i języków programowania używanych w modelowaniu danych (Python, Scala, R) oraz swoboda poruszania się w środowisku Linux,
    • Udział w projektach z wykorzystaniem technologii przetwarzania rozproszonego z ekosystemu Hadoop np. Hive, Pig, HBase, Map-Reduce, Spark, Phoenix,
    • Biegła znajomość SQL,
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym w mowie i w piśmie.

    Mile widziane:

    • Doktorat i/lub doświadczenie akademickie,
    • Znajomość metodologii Agile.
    Oferujemy Ci:
    Prywatną
    opiekę medyczną
    Pakiet sportowy Kafeteryjny
    system benefitów
    Strefę relaksu
    i rozrywki
    Dodatkowy
    monitor
    Pracę zdalnąSzkoleniaElastyczne godziny pracyParking
    rowerowy
    Międzynarodowe projekty