Ekspert ds. aktuarialnych

  • Warszawa, mazowieckie
  • Jutrzenki 139, 02-231 Warszawa, Polska pokaż mapę
  • Specjalista
  • 25.07.2019
  • Ważna jeszcze 3 dni (do 24.08.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU S.A. oraz UNIQA TU na Życie S.A., oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia.

    Doceniamy i promujemy zaangażowanie, niekonwencjonalne pomysły i działanie. Jeśli cenisz miejsce pracy, w którym ważna jest atmosfera współpracy i zaufania, zapraszamy do nas!

    Departament Rynku
    poszukuje pracownika na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Opis stanowiska:

    Ekspert ds. wyceny produktów ubezpieczeniowych – tworzenie oraz rozwój procesów i metod statystycznych ściśle związanych z modelowaniem ryzyka, optymalizacją cenową, analityką pozycji cenowej, customer analytics. Poszukujemy osoby o dużym doświadczeniu i wiedzy technicznej chętnej zarówno do rozwoju istniejących modeli i rozwiązań, jak również patrzącej szeroko na proces i gotowej tworzyć i wdrażać innowacyjne narzędzia pricingowe.

    Obszary odpowiedzialności:

    • tworzenie modeli predykcyjnych (m.in. koszt ryzyka, konwersja, pozycja cenowa) z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi,
    • pricing produktów ubezpieczeniowych, rozwój oraz zaangażowanie w implementację algorytmów taryfikacyjnych,
    • analityka i proces decyzyjny związany z maksymalizacją rentowności produktów,
    • ścisła współpraca z aktuariatem finansowym, dep. produktowym oraz IT w zakresie wdrażanych rozwiązań,
    • poszukiwanie nowych zmiennych wpływających na ryzyko oraz rekomendacje zakupu baz danych lub usług,
    • analiza i praca nad optymalizacją pozycji cenowej,
    • współpraca nad zagadnieniami i modelami związanymi z customer analytics oraz CRM,
    • tworzenie i rozwój narzędzi tworzonych w oparciu o nowoczesne technologie (m.in. machine learning).

    Oczekiwane kwalifikacje i doświadczenie:

    • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, fizyka, statystyka, informatyka z ekonometrią,
    • minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe w aktuariacie ubezpieczeń majątkowych (taryfikacja),
    • ekspercka wiedza z zakresu tworzenia modeli,
    • wiedza z zakresu wykorzystywanych metod statystycznych oraz nowoczesnych technologii przetwarzania danych,
    • znajomość SQL, MS Office oraz narzędzi statystycznych (np. R, Emblem),
    • doświadczenie w procesie wdrażania zmian taryf (analityka, modelowanie, implementacja biznesowa, raportowanie),
    • zamiłowanie do rozwiązywania ciekawych problemów,
    • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,
    • dociekliwość, odpowiedzialność, sumienność,
    • znajomość języka angielskiego (zrozumienie dokumentacji, swobodna dyskusja),
    • znajomość zagadnień z zakresu rynku motoryzacyjnego (segmentacja pojazdów) będzie dodatkowym atutem,
    • zdane egzaminy aktuarialne będą dodatkowym atutem.

    Co możemy Ci zaoferować?

    • umowę o pracę,
    • atrakcyjne wynagrodzenie,
    • dużą różnorodność wykonywanych zadań z obszaru aktuariatu,
    • zaangażowanie w cały proces i odpowiedzialność za szerszy zakres działań (nie tylko powtarzalny wycinek),
    • duży wpływ na postać istniejących procesów,
    • szeroką ofertę benefitów,
    • możliwość elastycznego rozwoju zawodowego,
    • bogata oferta szkoleń,
    • możliwość pracy zdalnej,
    • możliwość poszerzania wiedzy przy udziale ekspertów zarówno z Polski jak i z zagranicy.