Ta oferta pracy jest nieaktualna od 2 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Finance manager

  • śląskie
  • Kierownik
  • 08.11.2017

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Dla naszego Klienta, wiodącego producenta w Europie w swojej branży poszukujemy kandydata na stanowisko:

miejsce pracy: Śląsk

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne/rachunkowe/finansowe,
  • język angielski lub niemiecki na poziomie zaawansowanym,
  • kilkuletnie doświadczenie zawodowe w dziale finansów / controllingu w firmie produkcyjnej,
  • zaawansowana wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej, kontroli i rozliczania kosztów,
  • zaawansowana wiedza z zakresu sprawozdawczości finansowej (polska Ustawa o Rachunkowości, IFRS),
  • znajomość przepisów podatkowych i zagadnień związanych z cenami transferowymi,
  • praktyczna znajomość systemów ERP (moduł finansowo-księgowy), znajomość systemu MS Navision będzie dodatkowym atutem,
  • biegła znajomość MS Excel,
  • znajomość zasad budżetowania i kontroli realizacji budżetu,

Zakres obowiązków:

  • odpowiedzialność za poprawne prowadzenie księgowości przez zespół księgowy,
  • odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe sporządzanie okresowych sprawozdań statutowych (w tym sprawozdania finansowego) i deklaracji podatkowych,
  • odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe sporządzanie okresowych sprawozdań do grupy i zarządu,
  • przygotowywanie prognoz i budżetów,
  • kontrola realizacji budżetu i analiza odchyleń,
  • kontrola i rozliczanie kosztów produkcji i analiza efektywności produkcji,
  • kontakt z instytucjami finansowymi / audytorami / doradcami podatkowymi i prawnymi,
  • nadzór nad poprawnością danych i funkcjonowaniem systemu ERP,
  • sporządzanie raportów i analiz finansowych,
  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowo-administracyjnym,
  • ścisła współpraca z działem sprzedaży, zakupów, planowania i produkcji w celu optymalizacji procesów i kosztów.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • wysokiej klasy narzędzia pracy
  • możliwość rozwoju i awansu
  • atrakcyjny pakiet szkoleń
  • międzynarodowe środowisko pracy

Aplikacje wraz z numerem referencyjnym prosimy nadsyłać klikając w przycisk aplikowania.

Niepoprawne hasło albo email.

Niepoprawne hasło.

Wystąpił błąd podczas logowania.

Niepoprawny link.

  • lub Załóż konto

Załóż konto

Załóż konto, aby łatwiej szukać pracy.

Przepraszamy, podczas rejestracji wystąpił błąd.

Użytkownik o podanym adresie e-mail jest już zarejestrowany.

Przepraszamy, wystąpił błąd podczas tworzenia użytkownika

  • lub Zaloguj się