Ta oferta pracy jest nieaktualna od 251 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Finance manager

  • śląskie
  • Kierownik
  • 08.11.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Dla naszego Klienta, wiodącego producenta w Europie w swojej branży poszukujemy kandydata na stanowisko:

    miejsce pracy: Śląsk

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe ekonomiczne/rachunkowe/finansowe,
    • język angielski lub niemiecki na poziomie zaawansowanym,
    • kilkuletnie doświadczenie zawodowe w dziale finansów / controllingu w firmie produkcyjnej,
    • zaawansowana wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej, kontroli i rozliczania kosztów,
    • zaawansowana wiedza z zakresu sprawozdawczości finansowej (polska Ustawa o Rachunkowości, IFRS),
    • znajomość przepisów podatkowych i zagadnień związanych z cenami transferowymi,
    • praktyczna znajomość systemów ERP (moduł finansowo-księgowy), znajomość systemu MS Navision będzie dodatkowym atutem,
    • biegła znajomość MS Excel,
    • znajomość zasad budżetowania i kontroli realizacji budżetu,

    Zakres obowiązków:

    • odpowiedzialność za poprawne prowadzenie księgowości przez zespół księgowy,
    • odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe sporządzanie okresowych sprawozdań statutowych (w tym sprawozdania finansowego) i deklaracji podatkowych,
    • odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe sporządzanie okresowych sprawozdań do grupy i zarządu,
    • przygotowywanie prognoz i budżetów,
    • kontrola realizacji budżetu i analiza odchyleń,
    • kontrola i rozliczanie kosztów produkcji i analiza efektywności produkcji,
    • kontakt z instytucjami finansowymi / audytorami / doradcami podatkowymi i prawnymi,
    • nadzór nad poprawnością danych i funkcjonowaniem systemu ERP,
    • sporządzanie raportów i analiz finansowych,
    • zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowo-administracyjnym,
    • ścisła współpraca z działem sprzedaży, zakupów, planowania i produkcji w celu optymalizacji procesów i kosztów.

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę
    • atrakcyjne wynagrodzenie
    • wysokiej klasy narzędzia pracy
    • możliwość rozwoju i awansu
    • atrakcyjny pakiet szkoleń
    • międzynarodowe środowisko pracy

    Aplikacje wraz z numerem referencyjnym prosimy nadsyłać klikając w przycisk aplikowania.