Logo Pracuj.pl

Lead GCP Data Engineer/Consultant

Capgemini PolskaO firmie

  • Gdańsk
    Gdańsk, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 10 miesięcy temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • BigQuery

  • Python/PySpark

  • Dataproc

  • Dataflow

Mile widziane

  • GKE

  • Cloud BigTable

  • Pub/Sub

System operacyjny

O projekcie

Dział Insights & Data dostarcza najwyższej klasy rozwiązania związane z przetwarzaniem danych.

Większość naszych projektów dotyczy technologii Big Data oraz rozwiązań chmurowych. Dostarczamy rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużych oraz nieustrukturyzowanych zbiorów danych z wykorzystaniem takich platform chmurowych jak AWS, Azure oraz GCP.

Odpowiadamy za pełny cykl życia systemu (SDLC): oprócz wykorzystywania narzędzi do przetwarzania danych (np. ETL), piszemy dużo kodu w Pythonie, Scali lub Javie, równocześnie stosując najlepsze praktyki i narzędzia DevOps. Dane są dostarczane do docelowych systemów za pomocą interfejsów / API lub wizualizowane i przedstawiane w postaci zestawień i raportów.

W naszym AI CoE realizujemy projekty z obszaru Data Science i Machine Learning, skupiając się w szczególności na przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), modelach wykrywania anomalii oraz Computer Vision.

Dodatkowo jako Insights & Data zgłębiamy obszary Quantum Computing, poszukując praktycznych rozwiązań umożliwiających rozwój naszych klientów.

Obecnie w naszym dziale pracuje ponad 250 architektów danych, inżynierów i analityków, wspólnie realizując ciekawe projekty dla ponad 30 klientów z różnych branż (publiczna, finanse, logistyka, motoryzacja, telekomunikacja oraz innych).

Dołącz do nas! Serdecznie zapraszamy 😊

Twój zakres obowiązków

  • projektowanie i wdrażanie rozwiązania do przetwarzania dużych i nieustrukturyzowanych zbiorów danych (Data Lake Architecture, Streaming Architecture);
  • wdrażanie, optymalizacja i testowanie nowoczesnych rozwiązań DWH/Big Data w oparciu o Google Cloud Platform i środowisko Continuous Delivery/Continuous Integration;
  • odpowiedzialność za poprawę wydajności przetwarzania danych oraz migracje z platform on-prem do chmur publicznych;
  • budowanie i nadzorowanie wewnętrznego programu rozwojowo-szkoleniowego GCP oraz prowadzenie warsztatów i sesji mentorskich.

Nasze wymagania

  • masz co najmniej 5 lat doświadczenia w projektach Big Data lub Cloud w obszarach przetwarzania i wizualizacji dużych i nieustrukturyzowanych zbiorów danych (w różnych fazach cyklu życia oprogramowania);
  • posiadasz praktyczną wiedzę z zakresu GCP w obszarach Storage, Compute (+Serverless), Networking i DevOps popartą doświadczeniem w pracy nad projektami komercyjnymi;
  • znasz kilka z następujących usług: BigQuery, Dataflow, GKE, Cloud Bigtable, Pub/Sub, Dataproc, Google Data Studio;
  • dobrze znasz jeden z języków programowania: Scala, Python lub Java;
  • jesteś zorganizowany, samodzielny, chętny do dzielenia się wiedzą;
  • bardzo dobrze znasz język angielski.

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe
  • budżet rozwojowy
  • czas na rozwój Twoich pomysłów
  • konferencje w Polsce
  • konferencje zagraniczne
  • mentoring
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • szkolenia zewnętrzne
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wsparcie w przygotowaniu do bycia prelegentem
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • umowa o pracę na czas nieokreślony od pierwszego dnia;
  • hybrydowy, elastyczny model pracy;
  • dofinansowanie do wyposażenia stanowiska pracy w domu;
  • możliwości rozwoju, a wśród nich:
  • szeroka oferta szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych (technicznych, językowych, liderskich),
  • wsparcie w certyfikacji w różnych obszarach,
  • mentoring i realny wpływ na kształtowanie Twojej ścieżki kariery,
  • dostęp do bazy ponad 2000 szkoleń na platformach Pluralsight, Coursera, Harvard,
  • wewnętrzne communities (m.in. Agile, IoT, Digital, Security, Women@Capgemini),
  • uczestnictwo w konferencjach zarówno w roli słuchacza jak i eksperta,
  • możliwość uzyskania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu w przypadku pracy twórczej;
  • benefity w ramach pakietu socjalnego (m.in. dofinansowanie do karty Multisport, opieka medyczna dla całej rodziny, ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach, kafeteria).
  • Poznaj wszystkie nasze benefity, które oferujemy!

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • firmowa drużyna sportowa
  • firmowa biblioteka
  • brak dress code’u
  • gry wideo w pracy
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • pakiet relokacyjny
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • karta Multisport

Etapy rekrutacji

1

Aplikacja online

2

Rozmowa telefoniczna

3

Telco

4

Rozmowa kwalifikacyjna (online)

5

Oferta

Capgemini Poland Software Center wspiera klientów na całym świecie wykorzystując wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie specjalistów i specjalistek w branży IT. Nasze biura znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu oraz Gdańsku. Działamy w zespołach rozproszonych, pracując w modelu hybrydowym. Realizujemy projekty dla firm z różnych branż – od logistycznej, motoryzacyjnej, rozrywkowej po sektory publiczne i chemiczne. Jesteśmy ekspertami i ekspertkami w dziedzinach takich jak Java, Cloud, .NET, React, testing i inne. Tu tworzymy, projektujemy, testujemy i rozwijamy oprogramowania, aplikacje, systemy oraz narzędzia.

Naszym priorytetem jest utrzymanie wysoko wykwalifikowanych zespołów, dlatego stawiamy głównie na ekspertyzę i doświadczenie w branży IT. Umiejętności oraz rozwój osób u nas zatrudnionych są dla nas niezwykle ważne. W naszym centrum działa już kilkanaście wewnętrznych communities, czyli grup dyskusyjnych, które skupiają pasjonatów i pasjonatki chcących dzielić się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

Jeśli szukasz nowych wyzwań i chcesz odkryć świat nieskończonych możliwości i nieustannych innowacji, dołącz do nas - Get the future you want!

Lead GCP Data Engineer/Consultant, Gdańsk