Ta oferta pracy jest nieaktualna od 327 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Samodzielny Księgowy

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 31.07.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Grupa SYSTRA S.Ajest szybko rozwijającym się, międzynarodowym biurem projektowym, prowadzącym działalność w około 90 krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki, zajmującym czołową pozycję na świecie w dziedzinie projektowania komunikacji miejskiej i kolejowej.

    W ramach rozwoju Centrum Realizacji Projektów w Europie Środkowej we Wrocławiu, poszukujemy otwartych na nowe wyzwania i ambitnych pracowników na stanowisko:

    Miejsce pracy: Wrocław
    Nr ref.: WR/201708/ KSIĘGOWY

    Cel stanowiska:

    Zapewnienie pełnej obsługi księgowej oddziału polskiego oraz współpraca z działem finansowym HQ w Paryżu w celu weryfikacji i rozliczeń transakcji wewnątrzgrupowych.

    Zakres obowiązków:

    • Prowadzenie pełnej księgowości spółki, w tym:
      • Kontrola i dekretacja dokumentów księgowo-finansowych
      • Uzgadnianie sald kont rozrachunkowych i wyjaśnianie różnic
      • Prowadzenie ewidencji i księgowań środków trwałych
      • Księgowanie listy płac
      • Weryfikacja i rozliczanie transakcji wewnątrz grupowych
    • Wystawianie faktur, przygotowywanie płatności
    • Weryfikacja i rozliczanie delegacji, zaliczek, miesięcznych wydatków pracowników
    • Przygotowywanie sprawozdań finansowych
    • Archiwizacja dokumentacji finansowej
    • Współpraca z audytorem wewnętrznym i zewnętrznym
    • Kontrola płatności z warunkami zawartymi w umowach
    • Sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych (VAT, CIT,VAT UE)
    • Przygotowywanie raportów GUS, NBP

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
    • Biegła znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych
    • Min 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości
    • Praktyczne obsługa oprogramowania księgowo-finansowego; Dodatkowym atutem będzie znajomość programu EXACT
    • Praktyczna znajomość zagadnień i procesów kadrowo-płacowych
    • Mile widziana znajomość Międzynarodowych Standardów Rachunkowości
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • Dobra znajomość pakietu MS Office a w szczególności Excel
    • Komunikatywność i dobra organizacja pracy własnej
    • Dokładność i sumienność
    • Umiejętność pracy pod presja czasu

    Oferujemy:

    • Umowę o pracę
    • Możliwość rozwoju zawodowego w dużej, międzynarodowej organizacji
    • Atrakcyjne warunki wynagrodzenia, adekwatne do posiadanych kompetencji oraz doświadczenia

    CV i list motywacyjny w języku polskim oraz angielskim za pomocą przycisku Aplikuj z podaniem numeru referencyjnego WR/201708/ KSIĘGOWY.

    W treści aplikacji prosimy o umieszczenie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o Ochronie Danych Osobowych, Dz.U.1997 nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami).