Software Architect

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 25.12.2017
  • Ważna jeszcze 4 dni (do 24.01.2018)

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Projektów programistycznych nie tworzą narzędzia czy procesy, lecz ludzie. Ludzie, których pasja leży u podstaw najlepszych rozwiązań informatycznych.

Capgemini Software Solutions Center specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanego oprogramowania spełniającego najwyższe standardy jakości. Oprogramowania opartego na wiedzy, wieloletnich doświadczeniach naszych ekspertów, dojrzałych procesach oraz na pasji naszych pracowników.

Wielokulturowe zespoły projektowe oraz kompleksowe, złożone zadania stwarzają nam idealne warunki do rozwoju kariery.

Jeśli poszukujesz nowych wyzwań, czujesz, że nadszedł czas, aby zrobić kolejny krok w Twojej karierze - zgłoś się do nas!

Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref. 01/76/Wro

Opis stanowiska:

Poszukujemy doświadczonych architektów do projektów IT . Klienci, dla których pracujemy, należą do największych oraz najbardziej wpływowych firm sektora finansowego na rynku USA oraz Europy, a w swoim portfolio posiadają bardzo szeroki wachlarz systemów i aplikacji. Ich rozwój wymaga całościowego podejścia uwzględniając wszystkie warstwy (full stack) oraz kompletny cykl rozwoju oprogramowania.

Jako Software Architect będziesz mieć możliwość tworzenia rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych trendów świata IT. Aplikacje, którymi będziesz się opiekować wraz z zespołem, będą w różnym stadium rozwoju. Głównym celem będzie transformacja dotychczasowych rozwiązań do nowszych oraz sprawdzonych technologii. W zakresie prac nad aplikacjami są m.in. transformacje z Monolith do Microservice, Java EE i nodeJS (backend), technologie webowe Angular (frontend), bazy danych z SQL do noSQL, rozwiązania w chmurze, rozpoznanie i zastosowanie Machine Learning oraz Artificial Inteligent.

Ponadto będziesz odpowiadać za pełny cykl wytwarzania oprogramowania, rozpoczynając od zbierania wymagań, projektowanie, implementacje, weryfikacje, aż po wdrożenie i utrzymanie. Do Twoich obowiązków należeć będzie ścisła współpraca z architektami i specjalistami klienta oraz lokalnym, dedykowanym zespołem programistów, testerów i analityków.

Współpracę z klientami budujemy w oparciu o wspólne zrozumienie i wspólne kształtowaniem przyszłego rozwiązania. Dlatego też następnym krokiem w Twoim kształceniu będzie architektoniczne i merytoryczne wsparcie sprzedaży, projektowanie procesów biznesowych oraz analiza wymagań.

Do Twoich głównych obowiązków jako Software Architekt należeć będzie:

  • projektowanie architektury i doradztwo technologiczne,
  • ustanawianie projektowych standardów implementacyjnych,
  • zapewnienie jakości oraz wdrażanie dostarczanych rozwiązań,
  • podział oraz delegacja zadań w dedykowanym zespole projektowym,
  • kształcenie i rozwój współpracowników oraz podnoszenie własnych kwalifikacji,
  • wdrażanie nowych technologii do zarządzanych aplikacji.

Zestaw procesów oraz przykładowych narzędzi używanych podczas codziennej pracy:

  • Microservice (REST api, Message Queue broker RabbitMQ);
  • Development (Java, JavaScript, Bitbucket Git, Maven, Ant, Gradle);
  • Continuous Integration (Jenkins as a code Groovy, Docker, SonarQube);
  • Continuous Delivery (Nexus, Artifactory, IBM UrbanCode, Docker Swarm);
  • Infrastruktura IT (OpenStack, Citrix, XenServer, Linux, WindowsServer);
  • Środowisko testów automatycznych (Java Selenium, JavaScript Protractor, Jmeter, LeanFT).

Etapy wdrażania rozwiązań w naszych projektach IT (ze względu na prawa autorskie, usunięto znaki firmowe organizacji dostarczających narzędzi na poszczególnych etapach implementacji):

Profil idealnego kandydata:

  • minimum 6-letnie doświadczenie zawodowe w tworzeniu systemów przy wykorzystaniu JAVA lub technologii webowych;
  • umiejętność projektowania rozwiązań w dużych systemach informatycznych poparta konkretnymi przykładami samodzielnie zaprojektowanych rozwiązań;
  • chęć poznawania nowych technologii i zdobywania nowych umiejętności;
  • implementacja dobrych praktyk z dziedziny DevOps (Continuous Integration, Continuous Delivery, Test Driven Development);
  • zarządzanie infrastrukturą IT (Linux, Windows Server);
  • bardzo dobra znajomość procesu wytwarzania oprogramowania - Software Delivery Life Cycle;
  • umiejętność efektywnej współpracy w ramach zespołów zwinnych;
  • łatwość nawiązywania kontaktów, szczerość i umiejętność współpracy w zespole;
  • ukończone studia inżynierskie lub magisterskie z dziedziny nauk ścisłych;
  • wysoka kultura osobista;
  • dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • udział w prestiżowych projektach międzynarodowych;
  • atrakcyjne warunki finansowe;
  • prywatną opiekę medyczną;
  • pakiet ubezpieczeniowy;
  • dodatkowe świadczenia w ramach pakietu socjalnego, w tym m.in. kartę Multisport, dofinansowanie zajęć sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, kickboxing), bilety do kina i inne;
  • wyjazdy integracyjne;
  • szkolenia zawodowe i językowe;
  • możliwość elastycznego dostosowania czasu pracy;
  • przyjazną atmosferę w pracy;
  • wsparcie w relokacji;
  • dużą liczbę realizowanych projektów, która umożliwia ich ewentualną zmianę;
  • bezpłatne miejsca parkingowe dla pracowników;
  • umowę o pracę na czas nieokreślony od pierwszego dnia pracy.

Poczytaj jak wygląda nasz proces rekrutacyjny.

Zgłoszenia w języku angielskim wraz z numerem referencyjnym,
prosimy przesyłać klikając:

www.capgeminisoftware.pl/kariera

Prosimy o dopisanie klauzuli: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych  do realizacji procesu rekrutacji teraz i w przyszłości (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, t. j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 ze zm.).”

Jednocześnie informujemy, iż administratorem danych dobrowolnie podanych jest Capgemini Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 96. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.