Ta oferta pracy jest nieaktualna od 227 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Software Architect

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 28.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Miejsce pracy: Wrocław
    Nr ref. 01/76/Wro

    Opis stanowiska:

    Poszukujemy doświadczonych architektów do projektów IT . Klienci, dla których pracujemy, należą do największych oraz najbardziej wpływowych firm sektora finansowego na rynku USA oraz Europy, a w swoim portfolio posiadają bardzo szeroki wachlarz systemów i aplikacji. Ich rozwój wymaga całościowego podejścia uwzględniając wszystkie warstwy (full stack) oraz kompletny cykl rozwoju oprogramowania.

    Jako Software Architect będziesz mieć możliwość tworzenia rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych trendów świata IT. Aplikacje, którymi będziesz się opiekować wraz z zespołem, będą w różnym stadium rozwoju. Głównym celem będzie transformacja dotychczasowych rozwiązań do nowszych oraz sprawdzonych technologii. W zakresie prac nad aplikacjami są m.in. transformacje z Monolith do Microservice, Java EE i nodeJS (backend), technologie webowe Angular (frontend), bazy danych z SQL do noSQL, rozwiązania w chmurze, rozpoznanie i zastosowanie Machine Learning oraz Artificial Inteligent.

    Ponadto będziesz odpowiadać za pełny cykl wytwarzania oprogramowania, rozpoczynając od zbierania wymagań, projektowanie, implementacje, weryfikacje, aż po wdrożenie i utrzymanie. Do Twoich obowiązków należeć będzie ścisła współpraca z architektami i specjalistami klienta oraz lokalnym, dedykowanym zespołem programistów, testerów i analityków.

    Współpracę z klientami budujemy w oparciu o wspólne zrozumienie i wspólne kształtowaniem przyszłego rozwiązania. Dlatego też następnym krokiem w Twoim kształceniu będzie architektoniczne i merytoryczne wsparcie sprzedaży, projektowanie procesów biznesowych oraz analiza wymagań.

    Do Twoich głównych obowiązków jako Software Architekt należeć będzie:

    • projektowanie architektury i doradztwo technologiczne,
    • ustanawianie projektowych standardów implementacyjnych,
    • zapewnienie jakości oraz wdrażanie dostarczanych rozwiązań,
    • podział oraz delegacja zadań w dedykowanym zespole projektowym,
    • kształcenie i rozwój współpracowników oraz podnoszenie własnych kwalifikacji,
    • wdrażanie nowych technologii do zarządzanych aplikacji.

    Zestaw procesów oraz przykładowych narzędzi używanych podczas codziennej pracy:

    • Microservice (REST api, Message Queue broker RabbitMQ);
    • Development (Java, JavaScript, Bitbucket Git, Maven, Ant, Gradle);
    • Continuous Integration (Jenkins as a code Groovy, Docker, SonarQube);
    • Continuous Delivery (Nexus, Artifactory, IBM UrbanCode, Docker Swarm);
    • Infrastruktura IT (OpenStack, Citrix, XenServer, Linux, WindowsServer);
    • Środowisko testów automatycznych (Java Selenium, JavaScript Protractor, Jmeter, LeanFT).

    Etapy wdrażania rozwiązań w naszych projektach IT (ze względu na prawa autorskie, usunięto znaki firmowe organizacji dostarczających narzędzi na poszczególnych etapach implementacji):

    Profil idealnego kandydata:

    • minimum 6-letnie doświadczenie zawodowe w tworzeniu systemów przy wykorzystaniu JAVA lub technologii webowych;
    • umiejętność projektowania rozwiązań w dużych systemach informatycznych poparta konkretnymi przykładami samodzielnie zaprojektowanych rozwiązań;
    • chęć poznawania nowych technologii i zdobywania nowych umiejętności;
    • implementacja dobrych praktyk z dziedziny DevOps (Continuous Integration, Continuous Delivery, Test Driven Development);
    • zarządzanie infrastrukturą IT (Linux, Windows Server);
    • bardzo dobra znajomość procesu wytwarzania oprogramowania - Software Delivery Life Cycle;
    • umiejętność efektywnej współpracy w ramach zespołów zwinnych;
    • łatwość nawiązywania kontaktów, szczerość i umiejętność współpracy w zespole;
    • ukończone studia inżynierskie lub magisterskie z dziedziny nauk ścisłych;
    • wysoka kultura osobista;
    • dobra znajomość języka angielskiego.

    Oferujemy:

    • możliwość rozwoju zawodowego;
    • udział w prestiżowych projektach międzynarodowych;
    • atrakcyjne warunki finansowe;
    • prywatną opiekę medyczną;
    • pakiet ubezpieczeniowy;
    • dodatkowe świadczenia w ramach pakietu socjalnego, w tym m.in. kartę Multisport, dofinansowanie zajęć sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, kickboxing), bilety do kina i inne;
    • wyjazdy integracyjne;
    • szkolenia zawodowe i językowe;
    • możliwość elastycznego dostosowania czasu pracy;
    • przyjazną atmosferę w pracy;
    • wsparcie w relokacji;
    • dużą liczbę realizowanych projektów, która umożliwia ich ewentualną zmianę;
    • bezpłatne miejsca parkingowe dla pracowników;
    • umowę o pracę na czas nieokreślony od pierwszego dnia pracy.

    Poczytaj jak wygląda nasz proces rekrutacyjny.

    Zgłoszenia w języku angielskim wraz z numerem referencyjnym,
    prosimy przesyłać klikając:

    Prosimy o dopisanie klauzuli: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych  do realizacji procesu rekrutacji teraz i w przyszłości (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, t. j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 ze zm.).”

    Jednocześnie informujemy, iż administratorem danych dobrowolnie podanych jest Capgemini Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 96. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.