Ta oferta pracy jest nieaktualna od 328 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista/Specjalistka

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2017-07-28

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA poszukuje kandydatki/kandydata na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr ref.: ZFZ/07/2017

    Zakres zadań:

    Rachunkowość zarządcza

    • przygotowywanie rocznego budżetu, planu wieloletniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń,
    • dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji kierownictwu firmy,
    • analizowanie rentowności według produktów, klientów itp.,
    • dostosowywanie planu kont do potrzeb rachunkowości zarządczej,
    • przygotowywanie dla działu księgowości danych dotyczących wyceny instrumentów finansowych i odpisów aktualizacyjnych,
    • przygotowywanie okresowych raportów zarządczych dla kierownictwa firmy.

    Zarządzanie płynnością

    • monitorowanie przepływów pieniężnych,
    • zapewnienie środków w celu spełnienia bieżących potrzeb inwestycyjnych, operacyjnych i kapitałowych,
    • przewalutowanie środków finansowych,
    • lokowanie nadwyżek finansowych,
    • utrzymywanie kontaktów z bankami,
    • uczestnictwo w pozyskiwaniu nowych źródeł finansowania,
    • obsługa wypłaty odsetek z instrumentów dłużnych,
    • rekomendowanie poziomu wypłaty dywidendy oraz obsługa wypłaty dywidendy,
    • przygotowywanie okresowych raportów dotyczących płynności dla kierownictwa firmy.

    Analiza finansowa i biznesowa

    • analiza wyników biznesowych,
    • analiza finansowa konkurencji,
    • analiza możliwości i skutków zamian cen usług,
    • analiza możliwości zmiany kosztów,
    • przygotowywanie raportów okresowych GPW jako spółki publicznej,
    • przygotowywanie dodatkowych analiz i sprawozdań wymaganych przez kierownictwo.

    Oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego – kierunek: finanse, ekonomia,
    • co najmniej 2letniego doświadczenia na stanowisku specjalisty ds. kontrolingu lub w firmie audytorskiej,
    • wiedzy z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej,
    • znajomości języka angielskiego,
    • zdolności analitycznego myślenia,
    • umiejętności pracy w zespole, ale również samodzielności.

    Mile widziane

    • znajomość rynku kapitałowego,
    • znajomość MS Excel i Access na poziomie średniozaawansowanym.

    Oferujemy:

    • współpracę w oparciu o umowę o pracę,
    • ciekawą pracę w środowisku rynku kapitałowego,
    • możliwość rozwoju zawodowego,
    • atrakcyjne szkolenia oraz bogaty pakiet dodatkowych benefitów.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji (CV oraz List Motywacyjny) za pomocą przycisku Aplikuj Teraz z podanym w tytule maila nr ref.: ZFZ/07/2017.

    Do aplikacji prosimy dołączyć klauzulę:

    "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA, z siedzibą przy ul. Książęcej 4 w Warszawie 00-498 dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego obecnie lub w przyszłości, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. 2015 r., poz. 2135). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania".

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatkami/kandydatami.