Ta oferta pracy jest nieaktualna od 27 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalisty ds. Controllingu

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 2018-03-28

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Grupa Enea to nowoczesny pracodawca, wicelider polskiego rynku energii elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządzamy pełnym łańcuchem wartości: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, jej dystrybucję i sprzedaż oraz obsługę Klienta. Odpowiadamy za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Zatrudniamy ponad 15 tysięcy silnie zmotywowanych ludzi, z pasją realizujących swoje zadania. Naszymi wartościami są: uczciwość, odpowiedzialność, kompetencja i bezpieczeństwo. Jeżeli jesteś osobą nastawioną na realizację celów, potrafisz pracować w zespole, a przy tym profesjonalnie podchodzisz do swoich obowiązków złóż swoją aplikację, bo właśnie takich osób szukamy.

    Więcej o nas na www.enea.pl

    ENEA S.A. Departament Controllingu informuje, że poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko:

    Miejsce: Poznań
    Miejsce pracy – Poznań

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe ekonomiczne lub techniczne
    • specjalistyczne kursy w zakresie wyceny przedsiębiorstw będą dodatkowym atutem
    • 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, w szczególności w zakresie modelowania finansowego
    • umiejętność analizy i formułowania wniosków w oparciu o dane finansowe (bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych).
    • znajomość zagadnień związanych z opracowywaniem planów ekonomiczno – finansowych (inwestycyjnych), budżetowaniem, analizą wskaźnikową
    • znajomość zagadnień controllingu
    • zaawansowana znajomość Excel / Power Point – warunek konieczny m.in. śledzenie zależności i poprzedników w formułach, funkcje logiczne i liczące, funkcje wyszukiwania danych, funkcje daty czasu, tworzenie rozbudowanych algorytmów obliczeniowych między arkuszami na dużych zbiorach danych, sortowanie i filtrowanie danych, tworzenie trendów danych, ochrona arkuszy skoroszytów, tworzenie modyfikacja i usuwanie makr, formatowanie warunkowe oraz inne  oraz duża umiejętność kreowania przekazu za pomocą obrazów, zaawansowane formatowanie wykresów
    • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym, pozwalająca na swobodne posługiwanie się anglojęzycznymi tekstami oraz komunikację w zakresie wykonywanych obowiązków będzie dodatkowym atutem,
    • mile widziana znajomość systemu SAP
    • umiejętności interpersonalne, komunikatywność oraz łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie
    • umiejętność pracy w zespole pod presją czasu oraz w środowisku ciągłej zmiany
    • inicjatywa, samodzielność i odpowiedzialność w działaniu, bardzo dobra organizacja pracy
    • dokładność, sumienność.
     Skrócony opis stanowiska:

    1. Miejsce pracy – Poznań

    2. Zakres czynności:
    • udział w sporządzaniu skonsolidowanych planów inwestycyjnych na poziomie Grupy ENEA oraz ich bieżące monitorowanie,
    • udział w sporządzaniu informacji o wynikach i sytuacji finansowej na poziomie Grupy ENEA, w szczególności w części dotyczącej planów inwestycyjnych (m.in. miesięczne raporty stopnia realizacji planu inwestycyjnego i przyczyn powstałych odchyleń),
    • udział w pracach nad procesem wyboru portfela projektów inwestycyjnych w Grupie ENEA (m.in. opiniowanie projektów inwestycyjnych dla organów spółki),
    • udział w pracach nad przeprowadzeniem m.in. analiz opłacalności, wrażliwości projektów inwestycyjnych na poziomie Grupy ENEA,
    • monitoring inwestycji strategicznych (faza: przygotowania, realizacji, poinwestycyjna),
    • analiza i tworzenie dynamicznych modeli finansowych dla banków kredytujących inwestycje oraz dla potrzeb decyzyjnych Zarządu ENEA SA (m.in. aktualizacja, modyfikacja i praca na modelu finansowym Grupy ENEA),
    • przegląd i opiniowanie modeli finansowych tworzonych przez tzw. stronę drugą (kontrahenta) w związku z planowaną transakcją zakupu przedsiębiorstwa,
    • udział w sporządzaniu projekcji raportów i informacji finansowych na potrzeby wewnętrzne Spółki jak i na rzecz podmiotów zewnętrznych (instytucje finansowe, agencje ratingowe),
    • współpraca ze służbami controllingowymi spółek Grupy ENEA w zakresie controllingu inwestycji,
    • opracowywanie zestawu założeń makroekonomicznych na potrzeby Grupy ENEA (m.in. kalkulacja stopy dyskonta WACC, projekcje inflacji, kursy walut w oparciu o dostępne źródła dla potrzeb planowania i opracowania długoterminowych projekcji finansowych),
    • opracowywanie benchmarków wskaźników ekonomiczno-finansowych Grup energetyczno-paliwowych w kraju i za granicą, udział przy tworzeniu prezentacji dla Zarządu ENEA SA

    Przewidywany termin zatrudnienia: Kwiecień 2018 roku

    Kandydaci mogą przesyłać oferty w terminie do dnia 26 kwietnia 2018 r. W tytule wiadomości proszę wpisać: „23/2017 Controlling  ".

    Informujemy, iż nadesłanych ofert nie zwracamy. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

    ENEA SA z siedzibą w Poznaniu przy ul. Góreckiej 1, kod pocztowy 60-201, jako administrator danych informuje, iż dane osobowe zgłaszających się kandydatów będą przetwarzane w celach rekrutacyjnych. Kandydatom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych w zakresie określonym w art. 22 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. 1998 N 21, poz. 94 ze zm.) jest obowiązkowe. Obowiązek podania danych osobowych wynika z przytoczonej podstawy prawnej. Przekazane przez kandydatów dokumenty aplikacyjne zawierające dane osobowe zostaną zniszczone po zamknięciu procesu rekrutacji i nie będą wykorzystywane w przyszłych procesach rekrutacyjnych.

    Załączając swoje CV prosimy o dopisanie klauzuli: „Zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. nr 133 poz. 883 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”.