Stażysta w Dziale BHP

  • Sosnowiec, śląskie pokaż mapę
  • Praktykant/Stażysta
  • 2018-11-26
  • Ważna jeszcze 11 dni (do 2018-12-26)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Magneti Marelli jest międzynarodową firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją zaawansowanych układów i komponentów dla sektora samochodowego.

    Automotive Lighting jest częścią Magneti Marelli z siedzibą w Reutlingen, w Niemczech, zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą zewnętrznego oświetlenia samochodowego dla wszystkich największych producentów samochodów na świecie. Posiada 24 lokalizacje na 4 kontynentach.

    W naszym zakładzie w Sosnowcu zatrudniamy 1.700 pracowników zmotywowanych do tego aby na czas dostarczać klientom produkty najwyższej jakości.

    Obecnie poszukujemy pracownika na stanowisko:

    STAŻYSTA W DZIALE BHP
    Miejsce pracy: Sosnowiec

    Wymagania:

    • Wykształcenie średnie kierunkowe
    • Dobra znajomość języka angielskiego
    • Kurs Audytora wew. ZSZ BHP, Energią i Ochroną Środowiska
    • MS Office: Word, Excel, Power Point
    • Wiedza z zakresu systemów i metod zarządzania BHP
    • Znajomość metodologii audytowania procesów
    • Znajomość metod oceny ryzyka i ergonomii
    • Znajomość wskaźników BHP
    • Znajomość narzędzi BHP, analizy RCA, 5WHY, 5G, 4W1H, ISHIKAWA, PDCA
    • Znajomość BHP i Ochrony Środowiska, PPOŻ
    • Umiejętność analizowania i rozwiązywania złożonych problemów, dostrzegania potrzeb
      i dostarczania kreatywnych rozwiązań;
    • Umiejętność pracy w zespole;
    • Dobra organizacja własnej pracy, samodzielność, odpowiedzialność;
    • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne oraz analityczne;
    • Nastawienie na realizację zadań.

    Zakres obowiązków:

    • Kontrola warunków pracy oraz przestrzegania przepisów bhp, ppoż, ochrony środowiska i wymagań systemowych ZSZ w tym energii
    • Bieżące informowanie o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń
    • Udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy oraz przedstawienie propozycji dotyczących uwzględnienia w tych planach rozwiązań techniczno-organizacyjnych zapewniających poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy
    • Udział w przekazywaniu do użytkowania nowo budowanych lub przebudowywanych obiektów budowlanych albo ich części, w których przewiduje się pomieszczenia pracy, urządzeń produkcyjnych oraz innych urządzeń mających wpływ na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników
    • Bieżące kontrole BHP na terenie zakładu
    • Prowadzenie szkoleń wstępnych i dedykowanych, podnoszących świadomość BHP
    • Przygotowywanie, prowadzenie, aktualizacja lub doradztwo w opracowaniu dokumentacji związanej z BHP
    • Podejmowanie działań podnoszących świadomość pracowników w zakresie BHP
    • Stały nadzór i monitoring nad działaniami z zakresu ochrony środowiska,,
    • Organizacja systemu gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie,
    • Tworzenie, prowadzenie i aktualizacja dokumentacji środowiskowej
    • Prowadzenie inicjatyw związanych z ochroną środowiska, energią i BHP
    • WCM – stosowanie metodologii oraz narzędzia WCM (filar Safety i Environment)
    • Udział w spotkaniach filaru Safety, Energy i Environment, oraz wykonanie działań  związanych z działalnością poszczególnych filarów
    • Obsługa z zakresu p.poż. według posiadanych uprawnień
    • Opracowywanie lub pomoc w tworzeniu instrukcji bezpieczeństwa pożarowego wg. posiadanych uprawnień
    • Przeprowadzanie audytów z zakresu ochrony przeciwpożarowej
    • Doradztwo w zakresie wyznaczania i oznakowania dróg i wejść ewakuacyjnych, doboru i rozmieszczenia podręcznego sprzętu gaśniczego

    Oferujemy:

    • Możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku motoryzacyjnym
    • Interesującą pracę w zgranym zespole
    • Dobrą atmosferę pracy

    Zainteresowanie osoby proszone są o przesłanie aplikacji za pomocą przycisku:

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

    Administratorem danych jest Automotive Lighting Polska z siedzibą w Sosnowiec 41-200, gen. Zaruskiego 11 . Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

    bottom